Skladování NiMH plynotěsných akumulátorů
Optimální podmínky pro skladování hermetických NiMH akumulátorů jsou +5° až + 25° C teploty a 65 ± 20 % relativní vlhkosti.
NiMH akumulátory a baterie se musí skladovat v nabitém stavu, každých 6 měsíců je třeba je nabít asi 50-ti % jmenovité kapacity (50-ti % jmenovité kapacity neznamená nabít na 50% kapacity, ale dodat 50% kapacity - pokud má akumulátor kapacitu 2 Ah, je nutno dodat 1Ah do akumulátoru). Při nedodržení tohoto doporučení by mohlo dojít k pasivaci elektrod.
Pokud nakoupíme od prodejce NiMH akumulátor nebo baterii, kterou nebudeme ihned používat, je třeba ji ihned nabít a pak teprve uložit ke skladování. Toto doporučení neplatí pro akumulátory typu RTU, které mají nízké samovybíjení a mohou se nové skladovat bez nabíjení déle než 2 roky.
Při plném vybití NiMH akumulátoru se doporučuje, co nejdříve je nabít. Co nejdříve, znamená maximálně do 24 hodin od vybití. Pokud necháme vybité NiMH akumulátory déle bez nabití, dochází k nevratným reakcím a tím ke snížení životnosti a zvýšení samovybíjení NiMH akumulátoru.
Skladovat baterie by se měly v rozpojeném stavu od spotřebiče. Protože i spotřebič, který se jeví jako nezapnutý, může odebírat z baterie, třeba jen minimální, proud.
Viz také
O bateriích a akumulátorech víme opravdu vše! A rádi Vám poradíme.
Vyrobíme baterii na míru, přesně podle Vašich požadavků.
Jsme držitelem certifikátů jakosti ISO 9001.
Při nákupu nad 5000 Kč platíme dopravu my.